Blokada Rolników

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Cześć.

Jestem Adam i jestem rolnikiem mieszkam w Rykach i moje gospodarstwo ma 25h.

Podzielę się z Wami moim przeżyciem .

W tych dniach co rolniki blokowały drogi jechałem moim WW do Warszawskiej kliniki na planowy zabieg. Wyjechałem 4 godziny wcześniej niż trzeba bo wiedziałem że moje ziomy blokują wjazdy do Warszawy.

Do Warszawy jechało się okiej ale przed Kołbielą trafiłem na sznur wypasionych traktorów, każdy wart ze 600.000zł, ja też miałem blokować ale dobrze że nie pojechałem bo mam tylko C-360 i bym nie pasował do tych wypasionych traktorów.

Poczekałem ze 2 godziny w korku i nic sie nie ruszyło, po następnej godzinie ujechałem ze 2 km. Zostało mi około 1 godzina do Kliniki, więc poprosiłem żeby mnie przepuścili do jadę do szpitala, odpowiedzieli że nie ich problem.

Zacząłem jechać poboczem i wtedy zatrzymała mnie policja i dostałem mandat i punkty.

Do szpitala nie zdążyłem mandat dostałem, na diesla wydałem.

Prawda o nas czyli rolnikach jest taka. Mamy dopłaty do upraw dość wysokie , mamy preferencyjne kredyty, dostajemy dofinansowania do gospodarstw i do zakupów maszyn rolniczych i co tylko narzekamy !!!!!!!!!!!!!!

Teraz wiem że jak chłopki blokują drogi to robią krzywdę niewinnym ludziom jadącym do pracy czy szpitala, a dlaczego bo rolnikom ciągle mało.

Za zaistniałą sytuację obwiniam państwo nasze, bo nauczyło rolników że wszystko im się należy. Wcześniej jak mój ojciec zaorał 5hektarów kobyłką to nie myślał o strajkowaniu i blokadach dróg.

Ziomy rolniki ocknijcie się co wam ta dziki zjadły? Wiadro kartofli? A przez waszą zachłanność ludzi niewinnych szlag trafia bo blokad się wam zachciało. Dodatkowo na te blokady ruszacie w traktorach z klimą i GPS . Puknijcie sie w berety, dzik zjadł kartofli za 100zł a wy chcecie 5000zł odszkodowania. KPINA !

Na wsi żyje się teraz dobrze każdy gospodarz ma WW lub audi a w pole jedzie nowym Fenditem 4x4. I co gdzie ta bieda? Opanujcie się rodacy mi też dziki zjadły 2 ary kartofli i co z tego mała strata dzik żyć musi, a ja i tak za 3 tygodnie jadę kupić nówkę traktor do salonu Johna Diera i przez dziki na tyle nie zbiedniałem.

 

Jako rolnik Przepraszam wszystkich kierowców i ludzi którzy ucierpieli przez nasze bzdurne blokady dróg. PRZEPRASZAM.

Podsumowując jak mówi moja teściowa ,,  jak dziad odżyje to cię torbą zabije "